تحلیل PESTEL چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شما خواهد داشت؟

pestel

برای کسانی که می خواهند یک کسب و کار موفق داشته باشند و یا کسانی که هیچ تجربه ای در زمینه ی تجارت ندارند، نیاز دارند که از ابزار هایی برای توسعه آن استفاده کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که برای موفق شدن حتما به تحلیل pest توجه داشته باشید و آن را مورد بررسی قرار دهید. شاید با خود بپرسید که تحلیل PESTEL چیست و چگونه انجام می گیرد؟

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن قنادی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

در حقیقت pest ابزاری است که شما برای شناسایی محیط پیرامون خود و همچنین برای تغییر دادن کسب و کارتان می توانید از آن استفاده کنید. این ابزار می تواند به شما برای شناسایی روند رشد بازار و یا نزول بازار بسیار کمک های ویژه ای داشته باشد. برای همین هم در این زمینه نیاز به راهنمایی هایی دارید که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت. pestel

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن کافی شاپ با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

اهدافی که pestel  دنبال می کند چیست؟

پستل یا pastel به بررسی محیط بیرونی شرکت می پردازد که بتوانید بهتر کار ها را پیش ببرید و برای اهداف خود برنامه ریزی بهتری داشته باشید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن فروشگاه پوشاک با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

شرکت شما طبیعتا از 3 بخش تشکیل شده است:

1_ محیط داخلی

2_ محیط کوچک یا عملیاتی

3_ محیط کلان یا محیط عمومی

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن کارخانه با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

در محیط داخلی شما با کارکنان و دارایی ها، سیستم های تکنولوژی شرکت سروکار دارید. در محیط های کوچک و یا عملیاتی، شما با تامین کنندگان و مشتریان و رقبا و شرکت های دیگر سروکار دارید و در محیط های کلان یا عمومی شما با اقتصاد، اجتماع، سیاست، تکنولوژی و قوانین سر و کار دارید. بنابراین می توانیم دریابیم برای پیشرفت در کار تجاری و کسب و کار ها نیاز است به تمامی این عوامل رسیدگی کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

تحلیل پستل یا pestel چیست؟

همانطور که گفته شد پستل یکی از مهم ترین تحلیل های روند بازار است.  هر کدام از حرف pestel نشان دهنده ی کلمات مهم در این زمینه هستند که عبارت اند از: pestel

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن شرکت خدماتی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

  • حرف P : political در فارسی به معنی عوامل سیاسی

وقتی شما کسب و کار خود را آغاز کرده اید و از جایگاه بزرگتری به آن نگاه می کنید، شما در یک کشوری زندگی می کنید که باید سیاست های مربوطه را در نظر بگیرید. زیرا بر روی کسب و کار شما این تصمیم گیری های سیاسی بسیار دارای اهمیت می باشد. مثلا اگر شما سال ها زحمت کشیده باشید و کار های شرکت یا کارخانه را سرو سامان داده باشید، امکان دارد در صورت بروز تورم و یا تحریم شرکت یا کارخانه شما با مشکلات اقتصادی بسیاری شدید روبه رو شود.

  • حرف E : Economic  در فارسی به معنی عوامل اقتصادی

در هر زمینه ای که شغل دارید، باید بدانید که اقتصاد بسیار دارای اهمیت است و می تواند بر روی کار های شما تاثیر بگذارد. مثلا اقتصاد می تواند بر روی نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ بهره، درآمد مصرف کننده، نرخ بیکاری، رشد جمعیت تاثیر به سزایی بگذارد. pestel

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن گلخانه با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

  • حرف   S: Social در فارسی به معنی عوامل اجتماعی

قطعا برای موفق شدن در کسب و کار ها باید بتوانید مسائل اجتماعی و فرهنگی را مورد بررسی قرار دهیم. سبک زندگی و نوع انتخاب های مردم باید برای شما مهم باشد تا بتوانید  کسب و کار های خود را گسترش دهید.

  • حرف T:  Technological  در فارسی به معنی فناوری و تکنولوژی

یکی دیگر از مواردی که امروزه به آن توجه بسیار می شود، تکنولوژی است که با پیشرفت در این حوزه می دانیم که کار ها سرعت بهتری یافته است و بسیاری از موارد سخت، آسان گشته است. مثلا خرید اینترنتی، یکی از مهم ترین عواملی است که در این سال های اخیر مردم به آن رو آورده اند.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن گردشگری با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

  • حرفE : Environmental در فارسی به معنی عوامل محیطی

با شناخت بر عوامل زیست محیطی مثلا بارش باران، و شرایط بد آب و هوایی و گاز های گلخانه ای، یکی از مهم ترین مسائل مربوط به محیط زیست است، که امکان دارد باعث به وجود آمدن مشکلاتی  در کار های شما شود. باید مسائل مربوط به این موضوع را به خوبی درک کنید.

  • حرف  L: Legal در فارسی به معنی عومل قانونی می باشند.

برای ارائه و یا صادرات محصول باید بتوانید مسائل قانونی کشور مورد نظر را بهتر درک کنید تا کار صادرات را راه بیاندازید. بنابراین باید پیگیر قوانین مربوط به کار شوید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن کشاورزی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

اهمیت قیف فروش در بازاریابی
ادامه مطلب

چرا تحلیل پستل pestel برای کسب و کارها ضروری است؟

برای این که بتوانید فرصت های دیگری را از آن خود کنید، و یا فرصت های آینده را از دست ندهید می توانید از تحلیل پستل استفاده کنید. با کمک پستل می توانید مشکلاتی که باعث افت بازار کاری شما می شود را شناسایی کنید و برای حل آن برنامه ریزی داشته باشید. با کمک pestel می توانید مهم ترین عامل تغییرات مربوط به محیط کسب و کار خود را بهتر شناسایی کنید و همچنین سریع تر و بهتر آن را درک کنید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن شرکت تولیدی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

در برخی مواقع امکان دارد تغییراتی در محیط کسب و کار شما وجود داشته اشد و یا در حال بروز باشد، شما نیاز دارید که برای حل آن مسائل مربوطه را درک کنید، بنابرای پستل به کمک شما می آید. با کمک pestel می توانید بسیاری از پروژه هایی که امکان دارد شکست بخورید را بیابید و به سراغ موارد بهتری بروید. شما با کمک پستل می توانید به بهترین شکل ممکن وارد محیط های مهم کاری شوید و بهتر عمل کنید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن استارتاپ با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

pestel

شما برای ارتقا در زمینه تجارت و پیشرفت محیط کسب و کار نیاز به عوامل فوق دارید تا بتوانید برای سنجش در بازار از آن استفاده کنید. برای این موضوع حتما توجه داشته باشید به تغییرات محیطی که از کنترل شما در این زمینه خارج است است. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات جدی که در این زمینه امکان دارد برای شما به وجود بیاید، نیاز دارید که از تحلیل pestel استفاده کنید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن فروشگاه مواد غذایی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

کوچینگ شغلی و مزایای آن
ادامه مطلب

با کمک پستل می توانیم به پیش بینی آینده بپردازیم. این موضوع می تواند تا حدی مهم باشد که اثیرات آن را در کسب و کار خود بدانیم. عوامل مهمی را که گفتیم می تواند باعث شود که اگاهی ما نسبت به مسائل مهم پیرامونمان بیشتر گردد و این تحلیل ها تاثیرات مثبتی در کار ما خواهد گذاشت.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه