ترفندهای مدیریت آنلاین کسب و کارها

مدیریت آنلاین کسب و کارها

در این مقاله قصد داریم در مورد ترفندهای مدیریت آنلاین کسب و کارها به گفتگو بپردازیم. تعاریف سنتی می گویند مدیر فردی ست که پشت میز مدیریت می نشیند و دائما در حال رصد کردن فعالیت کارمندان در محیط کار است. اما مدیریت امروزه روز به نقطه ای رسیده است که برای فعالیت در این جایگاه نه نیازی به میز مدیریت است و نه نیاز به کت و شلوار رسمی. مدیران این امکان را دارند که به صورت آنلاین کسب و کار خود را مدیریت کنند.

برای دریافت خدمات نوشتن طرح توجیهی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

مدیریت آنلاین کسب و کارها

مدیران می توانند در حالی که لباس های غیر رسمی خانگی به تن دارند پشت سیستم بنشینند و اقدامات مدیریتی را مو به مو انجام دهند؛ اما این بار بحث مدیریت آنلاین کسب و کارها مطرح است که کمی متفاوت از مدیریت در فضای فیزیکی کار به شکل حضوری می باشد. 

سرعت عمل بالایی داشته باشید

مهمترین عنصر در جهان امروز به ویژه در دنیای کسب و کارهای آنلاین زمان است. شما به عنوان یک مدیر باید سرعت عمل بالایی داشته باشید. تصمیمات مدیریتی شما بی شک تاریخ انقضای کوتاهی خواهد داشت. بنابراین باید به سرعت خود را با چرخه رشد و تحول کسب و کارتان انطباق دهید.در مدیریت آنلاین کسب و کارها از فناوری های جدید های مبتنی بر اینترنت کمک بگیرید و آگاهی بالایی نسبت به فناوری های مدرن داشته باشید.

تدوین دستورالعمل های مشخص برای کارمندان

 درست است که شما به صورت آنلاین قرار است مدیریت کنید اما این بدان معنا نیست که دستور العمل مشخصی برای ساعات کاری و شیوه پاسخگویی کارمندان وجود نداشته باشد. بهتر است با تعیین ساعات کاری مشخص برای کارمندان به حفظ تعادل بین زندگی کاری و شخصی کارمندان کمک کنید. در مدیریت آنلاین کسب و کارها اینگونه میزان پاسخگویی کارمندان نیز بیشتر خواهد شد.

برای دریافت خدمات طراحی مدل کسب و کار با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

طرح توجیهی احداث باغ تالار
ادامه مطلب

انعطاف پذیر باشید

انعطاف پذیر بودن کلید موفقیت در مدیریت آنلاین کسب و کارها است. اینکه خود را در چارچوب های قدیمی و کهنه اسیر کنید چیزی جز پسرفت حاصل نخواهد کرد. هر چند که تعیین ساعات کاری مدون را به عنوان یکی از ترفندهای مدیریت آنلاین مطرح نمودیم اما این ساعات لزوما مربوط به صبح نیست. ممکن است کارمندان شما مایل به کار در ساعات دیگری باشند. بنابراین در عین داشتن یک برنامه و دستور العمل مشخص برای کار باید دنبال استراتژی های نتیجه بخش برای مدیریت باشید و به هر نحوی بهره وری را ارتقا دهید.

جلسات آنلاین را فراموش نکنید

شما باید به عنوان یک مدیر آنلاین با کارکنان خود دائما در ارتباط باشید. بدین منظور باید جلساتی را در قالب تماس های ویدئویی گروهی با آن ها داشته باشید و جلسات را به صورت آنلاین تشکیل دهید. جلسات آنلاین باید کوتاه اما پیوسته باشند.

از کارمندان خود گزارش گیری کنید

شما به عنوان یک مدیر باید گزارش پیشرفت کار کارمندان را تحلیل نمایید. و اما در مدیریت آنلاین کسب و کارها این در حالی است که نمی توانید کارمندان را در محیط کار رصد کنید. بنابراین از آنها بخواهید تا در پایان هر روز کاری گزارش کار خود را در بسترهای مجازی برای شما ارسال کنند.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

بهترین شیوه ارتباط با کارمندان را انتخاب کنید

مدیریت آنلاین به معنای بمباران کردن کارمندان با حجم وسیعی از پیامک ها در پلتفرم های آنلاین مختلف نیست. هر چند که ارتباط کارمندان و مدیران آنلاین بسیار حیاتی است اما بهتر است تنها از طریق یک پلتفرم با کارمندان در ارتباط باشید. این پلتفرم می تواند برای هر کارمند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است یک کارمند با بستر ارتباطی ایمیل راحت تر ارتباط برقرار کند در حالی که کارمند دیگر تماس تلفنی را ترجیح می دهد. بنابراین بهترین شیوه ارتباط با کارمندان را پیدا کنید و اصطلاحا رگ خواب آن ها را بیابید.

نظارت بیش از حد را کنار بگذارید

اینکه کارمندان شما پیش چشم شما فعالیت نمی کنند بدان معنا نیست که هم اکنون در حال در رفتن از زیر بار کار هستند و شانه خالی کرده اند. بنابراین بی اعتمادی را کنار بگذارید و از چک کردن دقیقه به دقیقه آنها پرهیز نمایید. نظارت بیش از حد روی کارکنان بی شک موجب برانگیختن حس بی اعتمادی در آن ها می شود.

در دسترس کارمندان باشید

اگر می خواهید در مدیریت آنلاین کسب و کارتان موفق شوید باید همواره در دسترس کارمندان باشید. مدیری که هیچ گاه اثری از او پیدا نیست کارمندان را گیج و سردرگم می کند. بهتر است حتی در ساعات استراحت بین کار با کارمندان خود گپ و گفت نمایید تا آن ها دچار انزوا نشوند. شما به عنوان یک مدیر خوب باید همواره در ساعات کاری در دسترس کارمندان باشید. به نحوی که بتوانند روی حضور دائمی شما حساب باز کنند.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن تجارتی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

طوفان فکری و اهمیت آن در راه اندازی کسب و کارها
ادامه مطلب

کلام نهایی مدیریت آنلاین کسب و کارها

دورکاری یکی از دستاوردهای عصر جدید است. این دستاورد همراه خود مفهومی به نام مدیریت آنلاین را پدید آورده است. مدیرانی که مدیریت آنلاین کسب و کارها را به عهده دارند باید بتوانند ارتباطی موثر با کارمندان داشته باشند و آن ها را هدایت کنند. در سایت الیت بیزینس مدل سنجش عملکرد کارکنان به صورت آنلاین، استفاده از نرم افزارهای مدیریت پروژه آنلاین، ارتباط موثر و پیوسته به صورت آنلاین با کارکنان و داشتن شفافیت و به کارگیری فناوری های روز جهان گوشه ای از ترفندهای مدیریت آنلاین کسب و کارها می باشد که در موفقیت شما بی شک موثر است.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه