شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

منظور از شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

شتاب دهنده استارتاپ چیست؟ بازار داغ کسب و کارهای استارتاپی بسیاری از افراد را به این سمت سوق داده است که با سرمایه ای که تا کنون انباشته اند کسب و کاری هرچند کوچک را راه اندازی کنند. همه ما به خوبی می دانیم که چه چالش های زیادی در مسیر راه استارتاپ ها قرار دارد. مشکلات مالی، قانونی، کمبود امکانات، نداشتن نیروهای متخصص و نداشتن مدل کسب و کار و طرح توجیهی همه و همه می تواند منجر به شکست خورد یک استارتاپ شود. 

اساسا مسیر پیشرفت استارتاپ ها به ویژه در ایران بسیار کند است. بنابراین این کسب و کارهای نوپا به یک نیروی محرکه نیاز دارند تا روند حرکت آن ها سریع تر شود و با چالش های کمتری مواجه شوند. شتاب دهنده استارتاپ یا همان Accelerator در واقع نقش سوخت موشک را برای استارتاپ ها بازی می کند. در این مطلب قصد داریم در مورد موضوع “شتاب دهنده استارتاپ چیست” به گفتگو بپردازیم بنابراین همراه ما باشید.

برای دریافت خدمات راه اندازی استارتاپ با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

آشنایی با موضوع شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

هر کجا صحبت از شتاب دهنده شد بدانید که منظور همان شتاب دهنده استارتاپ ها می باشد. به نظر شما موضوع “شتاب دهنده استارتاپ چیست” چگونه عمل می کند؟ این شتاب دهنده ها در واقع سازمان های منسجمی هستند که هدف شان حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا می باشد. درست مانند والدی که در آغازین روزهای به راه افتادن کودک نوپای خویش، پا به پای او قدم می زند و از زمین خوردن او جلوگیری می کند.

این شتاب دهنده ها وظیفه دارند تا از هدر رفت سرمایه در استارتاپ ها جلوگیری کنند. به کمک این شتاب دهنده ها دیگر نیازی به آزمون و خطاهای هزینه بر نیست، بلکه استارتاپ ها می توانند با استفاده از تجربیات ارزنده این شتاب دهنده ها مسیر درآمدزایی و سودآوری را کوتاه کنند. شما می توانید از طریق شتاب دهنده ها با سرمایه گذاران داخلی آشنا شوید و سرمایه اولیه کسب و کارتان را آماده سازی کنید.

برای دریافت خدمات طراحی مدل کسب و کار با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

تحقیق بازار چیست و چرا باید انجام شود؟
ادامه مطلب

آموزش دهی مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی یک استارتاپ

به کمک شتاب دهنده های استارتاپ می توان ایده های ناب و خلاقانه را از طریق یادگیری مهارت های کاربردی عملی ساخت. به عنوان مثال ممکن است شما ایده ای در ذهن داشته باشید اما مهارت های عملی ساختن این ایده را در اختیار نداشته باشید. شتاب دهنده ها کمک می کنند تا بتوانید مهارت های مورد نیاز را آموزش ببینید و به شکل هدفمند در راه رسیدن به اهداف تان گام بردارید. منتورینگ و ارائه مشاوره یکی از مهمترین وظایف موضوع “شتاب دهنده استارتاپ چیست” می باشد.

شتاب دهنده ها فقط یک همراه نیستند؛ آنها یک شریک تجاری اند

ممکن است تصور کنید شتاب دهنده ها در مسیر رشد استارتاپ صرفا همراه شما هستند. اما اینطور نیست. برای اینکه خیالتان از بابت اقدامات شتاب دهنده ها آسوده باشد و به قولی مطمئن شوید که پایان شب سیه سپید است، این مراکز در سود و زیان استارتاپ شما شریک می شوند.

برای دریافت خدمات مشاوره کسب و کار جهت راه اندازی و توسعه کسب و کار خود با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

روش های آشنایی با شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

بهره مندی از مشاورین حرفه ای در شتاب دهنده ها

مطمئنا راه اندازی کسب و کارهای جدید به ویژه از نوع استارتاپ نیاز به حضور یک مشاور دارد. شما نیاز به تجربیات ارزنده مشاورانی دارید که با پیچ و خم های این مسیر آشنا هستند. همیشه قدم های آغازین برای راه اندازی استارتاپ مشکل است. در واقع این قدم های آغازین است که انتهای راه شما را مشخص می کند. حمایت عاطفی منتورها در کنار حمایت تخصصی و حرفه ای آن ها بی شک شما را در مسیری درست هدایت خواهد کرد.

مدیریت ریسک با شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

به نظر شما فعالیت اصلی شتاب دهنده استارتاپ چیست؟ به کمک شتاب دهنده ها می توان مدیریت حرفه ای ریسک را انجام داد. اغلب افرادی که قصد دارند به تازگی یک استارتاپ راه اندازی کنند از بابت وجود ریسک های پیش رو نگرانی های زیادی دارند. خطرات مسیر کم نیست و باید با آن ها دست و پنجه نرم کرد. یک اشتباه کوچک شما کافیست تا زمینه برای سقوط تان مهیا شود. این در حالی است که به کمک شتاب دهنده ها می توان ریسک ها را شناسایی نموده و آن ها را مدیریت نمود.

برای دریافت خدمات نوشتن طرح توجیهی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

بیزینس پلن گردشگری
ادامه مطلب

اهمیت به کارگیری شتاب دهنده استارتاپ چیست؟

صادقانه باید گفت که راه اندازی استارتاپ ها کار ساده ای نیست اما اگر قدم های درستی در این مسیر برداشته شود، بی شک تجربه ای شیرین و به یاد ماندنی از حضور در فضای کسب و کار نصیب تان می شود. برای رقم زدن این تجربه شیرین بهتر است که از موضوع “شتاب دهنده استارتاپ چیست” کمک بگیرید. آن ها شما را در امور منتورینگ، شبکه سازی، تامین مالی، مدیریت ریسک و آموزش دهی مهارت ها یاری می کنند و با شراکت در سود و زیان، همراهی خود را در تمام نقاط این مسیر به شما اثبات خواهند کرد.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه