فرصت ها نهفته در شرایط اند

فرصتها نهفته در شرایط اند

فرصت ها نهفته در شرایط اند. هم چنین در سطح کلان اقتصادی عواملی مانند تورم، نرخ مبادله و نرخ بهره به چشم می‌خورد. از طرف دیگر طیف گسترده‌ای از قوانین و مقررات دولتی وجود دارد که فرصتها و چگونگی کاربرد منابع را برای بهره برداری تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این بین، نمونه هایی از سیاست های مالیاتی در زمینه قوانین مربوط به جمع آوری سرمایه برای شرکتهای خصوصی و دولتی، فرصتهای جدید فراهم می‌‌آورد. از طرف دیگر، عواملی مانند تکنولوژی هم محدودیتهایی برای کسب و کار یا رقبای آنها ایجاد می‌کند.

تاثیر شرایط

اغلب شرایط بر تمام حوزه‌های فرآیند کارآفرینی از شناسایی گرفته تا برداشت تاثیر عظیمی می‌گذارد. در برخی موارد تغییر بعضی عوامل باعث ایجاد فرصت می‌شود. در دهه ۱۹۷۰ وقتی که مقررات صنعت هواپیمایی تغییر کرد بیش از ۱۰۰ شرکت جدید تاسیس شد. هم چنین شرایط برای تامین منابع مالی مطلوب بود و سرمایه گذاران جدید مانند پیپل اکسپرس توانستند حتی پیش از شروع فعالیت تمام سهام خود را در بازار عرضه کنند.

برعکس در بعضی مواقع شرایط خود برای شروع فعالیت شرکتهای جدید مشکلاتی را بوجود می‌آورد. رکود اقتصادی در اوایل سال ۱۹۹۰ با مشکلات مالی برای شرکتهای جدید همراه شد: در این شرایط نرخ بهره سرمایه گذاری پایین بود و میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در بازارهای عمومی افزایش یافته بود ( برعکس در اواخر دهه ۱۹۹۰ نرخ بهره بسیار بالا شرایط را برای سرمایه گذاری جدید سخت تر کرده بود).

اثر تغییر شرایط بر کسب و کار

گاهی اوقات تغییر شرایط، کسب و کاری معمولی را به کسب و کاری جذاب تبدیل می‌کند و بر عکس چند سال پیش در یک شرکت بسته بندی که در آستانه ورشکستگی بود حادثه خرابکاری تیلنول دستکاری بسته بندی مواد دارویی روی داد. این اتفاق منجر به مرگ چندین نفر شد. چندی بعد شرکت بسته بندی مکانیزم موثری برای جلوگیری از دستکاری ایجاد کرد. بدین ترتیب طی چند هفته عملکرد مالی آنها بی نظیر شد. برعکس اصلاحات مالیاتی ایالات متحده در دهه ۱۹۸۶ ویرانی عظیمی برای شرکتهای کسب و کار ملکی بوجود آورد که باعث از بین رفتن انگیزه سرمایه گذاری در این بخش شد و بسیاری از فعالیت‌های موفقیت آمیز قبلی پس از تصویب قوانین جدید از بین رفت.

تفکر طراحی در کسب و کار چیست و چه کاربردی دارد؟
ادامه مطلب

شرایط ثابت نیستند

از این رو، هر طرح کسب و کار باید به کلیه فرصت هایی که نهفته در شرایط اند که در محیط فعالیتش وجود دارد یا خواهد داشت توجه شایانی داشته باشد. ‌ابتدا کارآفرینان باید آگاهی کاملی از شرایط سرمایه گذاری جدید داشته باشند و بدانند چگونه این شرایط می‌تواند مانع آنها شود یا به آنها کمک نماید . دوم و مهمتر از همه باید بدانند که شرایط سرمایه گذاری به طور حتم تغییر خواهد کرد، بنابراین باید بدانند چگونه این تغییرات میتوانند کسب و کار آنها را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر این در صورتی‌که شرایط نامطلوب باشد طرح کسب و کار باید توضیح دهد که مدیریت چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد. بعضی روش‌ها به مدیریت کمک می‌کند تا روی شرایط محیطی تاثیری مطلوب بگذارند. طرح کسب و کار باید این موارد را بطور شفاف توضیح دهد. برای مثال، مدیریت باید قوانین یا استانداردهای صنعت را از طریق ارتباطات تغییر دهد.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه