10 توصیه کلیدی راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم چیست

بسیاری از ما از زندگی کارمندی خسته ایم و در پی یافتن راهی برای ایجاد یک کسب و کار هستیم اما هر وقت نوبت به ارزیابی بودجه می رسد از ایده مستقل شدن دلسرد می شویم چرا که عقیده داریم راه اندازی یک کسب و کار به سرمایه بالایی نیاز دارد و ما قادر به تامین این سرمایه نیستیم. گاهی اوقات ممکن است داستان هایی از نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم از گوشه و کنار بشنویم اما اغلب اوقات تصور می کنیم که این داستان ها خیالی هستند و در واقعیت امکان چنین چیزی وجود ندارد. 

در این مطلب ما قصد داریم ده توصیه کلیدی برای شما داشته باشیم که بتوانید با سرمایه کمی که دارید کسب و کار دلخواه تان را راه اندازی کنید. پس اگر تصور می کنید این یک ایده خیالی و افسانه ای است با ما همراه شوید که ببینید چه ساده می توان به این رویا رنگ حقیقت پاشید و در مورد نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم اطلاعات کسب کنید.

برای دریافت خدمات طراحی مدل کسب و کار با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

آشنایی با نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم 

تهیه لیستی از ایده های خوب و به صرفه

قبل از اینکه بخواهید اولین گام را برای نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم بردارید، باید لیستی از ایده های ناب تهیه کنید. سعی کنید ایده هایی را به رشته تحریر در آورید که به رویای ذهنی شما نزدیک اند. ممکن است ایده شما تا کنون به ذهن کسی نرسیده باشد. از طرفی هم ممکن است چندین کسب و کار دیگر در این حوزه مشغول به فعالیت باشند. در هر صورت نباید جا بزنید. ایده های دلخواه تان را یادداشت کنید.

بودجه تان را شفاف سازی کنید

چه مقدار بودجه دارید؟ برای اینکه بتوانید از بین ایده هایی که یادداشت کرده اید بهترین ایده را انتخاب کنید باید آن را با میزان بودجه تان انطباق دهید. بنابراین میزان موجودی در دسترس تان را به همراه مقدار سرمایه ای که می توانید در قالب وام تهیه کنید برآورد نمایید.

هزینه آزمون و خطا ندهید؛ پلن و مدل بازاریابی داشته باشید

درست است که سرمایه شما اندک است اما این به معنای بی ارزش بودن سرمایه تان نیست. برعکس، اکنون که سرمایه کمی دارید باید از ارزش آن محافظت کنید. پس برای اینکه سرمایه تان هدر نرود، حتما طرح توجیهی، پلن و مدل بازاریابی داشته باشید در مورد نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم اطلاعاتی کسب کنید که طبق نقشه پیش روید و به بیراهه نزنید.

برای دریافت خدمات مشاوره کسب و کار جهت راه اندازی و توسعه کسب و کار خود با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

چگونه بهترین کسب و کار خانگی را ایجاد کنیم؟
ادامه مطلب

در ابتدای راه بلند پروازی نکنید

در ابتدای مسیر بلند پروازی نکنید. هیچ کسب و کاری در ابتدا عالی نبوده است. پس ریخت و پاش را کنار بگذارید و در ابتدا قدم های کوچک، آهسته و پیوسته بردارید. این مورد در نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قدرت تبلیغات را دست کم نگیرید

برای اینکه کسب و کار کوچک تان پر و بال بگیرد باید بودجه ای را برای تبلیغات کنار بگذارید. گذشت دورانی که نمی شد یک شبه از صفر به صد رسید. این روزها با کمی هوشمندی می تواند راه صد ساله را یک شبه رفت. به شرطی که در تبلیغات از ابزارهای هدفمند استفاده کنید.

دائما در حال یادگیری کارتان باشید

برای اینکه کسب و کار کوچک تان رشد کند باید به خودتان متکی باشید. بودجه شما کم است و قادر به استخدام نیروهای حرفه ای نیستید. پس سعی کنید قبل از هر فرد دیگری خودتان در کارتان حرفه ای شوید. یادگیری را هرگز کنار نگذارید.

آشنایی با نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

تا جایی که می توانید از امکانات موجود استفاده کنید

در مورد نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم به جای خرید امکانات جدید و دسته اول در ابتدای کار از امکانات موجود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یکی از اتاق های منزل تان خالی است به جای اجاره یک شرکت فعلا همین اتاق را به محل کارتان تبدیل کنید. اگر لپ تاپ و سیستم کامپیوتری دارید، لازم نیست سیستم های نو بخرید. این موضوع در مورد همه چیز حتی میز و صندلی و امکانات دیگر نیز صادق است.

چگونه یک مدیر کسب و کار موفق باشیم؟
ادامه مطلب

برای دریافت خدمات طراحی و مشاوره طرح توجیهی کسب و کار با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

عجول نباشید

برای اینکه نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را بفهمید و کسب و کارتان پا بگیرد، باید صبر داشته باشید. شما ممکن است با مشاهده افراد موفق تصور کنید این افراد از ابتدا چنین موفق بوده اند در حالی که در گذشته روزهای سختی داشته اند. پس صبور باشید.

انتقاد پذیر باشید

گوش شنوا داشته باشید. اگر انتقاد پذیر نباشید در مدت زمان کوتاهی از دور خارج خواهید شد. شما که نمی خواهید سرمایه کم و با ارزش تان به هدر رود؟ پس اشتباه نکنید و انتقاد پذیر باشید.

تیم خوب جمع کنید

کار گروهی یکی از ارکان موفقیت کسب و کارهای کوچک است. یک تیم خوب می تواند زمینه ساز رشد کسب و کار شما شود.

برای دریافت خدمات طراحی و مشاوره طرح توجیهی افزایش سرمایه با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

موفقیت در نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

برای موفق شدن کسب و کارها لزوما به سرمایه های هنگفت نیازی نیست. کافی است توصیه های گفته شده درباره نکات راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را جدی بگیرید که بتوانید در زمان کوتاه به اهدافی که دارید برسید. شما می توانید با سرمایه کم آغاز کنید و رفته رفته پله های موفقیت را طی کنید.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه