چطور پرسونای مشتری مناسب تهیه کنیم

پرسونای مشتری

قطعا شما جز کسانی هستید که با توجه به کسب و کاری که دارید می خواهید، توجه بسیاری از مخاطبانتان را بابت آنچه که عرضه می سازید جلب کنید. اولین نکته برای پرسونای مشتری این است که خواسته ها و نیاز های او را بشناسید و سپس در همان راستا گام بردارید. برای این که بتوانید نیاز های مخاطب را بشناسید، پرسونای مخاطب به شما کمک خواهد کرد.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن قنادی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

پرسونای مشتری چیست؟

از جمله مهم ترین مواردی که به پرسونای مشتری اشاره دارد، عبارت است از؛ سن، شغل، جنسیت، علائق، اهداف، نیاز ها و… شما با کمک مشخص کردن این موارد می توانید مشتریان خود را به خوبی بشناسید. پرسونای مشتری با توجه به اهدافی که شما ارائه می دهید انتخاب می شود. یک کسب و کاری که از طرف شما شروع به پیشرفت و تعالی می کند نیاز دارد که در زمان های مختلفی به پیش بینی و بررسی مخاطبان خود از نظر ویژگی هایی که گفته شد بپردازد. در حقیقت کسب و کار ها با گذشت زمان دچار تحولاتی می شود که نیاز به طراحی چندین پرسونای دارید. این عمل باعث می گردد تا مخاطبان خود را که از چندین گروه سنی خاص هستند را به درستی بشناسید.

شناخت مشتریان در پرسونای به چه عواملی بستگی دارد؟

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار سایتی مناسبی داشته باشید باید مخاطب خود را به درستی بشناسید. مخاطب شما از چه سنی هستند، به چه موضوعاتی علاقه  دارند و نیاز های آن ها شامل چه چیز هایی می باشد. شما برای ادامه کسب و کار باید بتوانید نسبت به این موارد کاملا شناخت داشته باشید و کسب و کار خود را به نسبت پرسونای مخاطب ارائه دهید. منظور از پرسونای مشتری این است که ما بتوانیم اعتماد آن ها را به درستی جلب کنیم. در حقیقت یکی از نکته بسیار مهم و با اهمیتی که باید به آن اشاره کنیم مسئله اعتماد و اطمینان است.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن فروشگاه پوشاک با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

بیزینس پلن رستوران
ادامه مطلب

اعتماد مشتری با توجه به آنچه که نیاز اوست برای ما می تواند در کسب و کار بسیار سرنوشت ساز باشد. ما برای کسب و کار خود در وهله اول سعی داریم اعتماد آن ها را جلب سازیم. بنابراین برای پرسونا مشتری و اهمیت آن نیاز داریم با اعتماد او سر و کله بزنیم. همچنین موضوعی که دارای اهمیت است این است که با توجه به درک نگاه و نگرش و مدل ذهنی مخاطب با نگرش ما به عنوان فروشنده بسیار تفاوت های عمده ای دارد. بنابراین شما باید درک صحیحی از طرف مقابل داشته باشید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن شرکت خدماتی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

در بازار یابی توجه و خواسته ها و انتطارات به شکل های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. شما با بخش بندی یا انتخاب بازار هدف می توانید نیاز ها و نگرش مخاطبان خود را دریابید. وظیفه و مسئولیت ما در مقابل مشتریان به این صورت است که باید برای او و نیاز او تلاش کنیم و برطرف سازیم و تمامی داشته های خود را به آن عرضه سازیم. پرسونا تصویری فرضی و شفاف از یک کسب و کار است که می تواند مشتری و یا مخاطب ما در این فضا قرار گیرد.

چگونه باید از پرسونای مشتری استفاده کنیم؟

همانطور که در بخش های ابتدایی مقاله گفته شد ما در پرسونای مشتری باید نیاز های او را مورد توجه قرار دهیم. این موارد می تواند به جلب نیاز آن ها کمک کند.

شما باید سوالاتی را در این زمینه طرح کنید که عبارت است از:

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن گلخانه با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

تحقیقات بازار چیست و چگونه انجام می شود؟
ادامه مطلب

1_ مصاحبه:

یکی از مهم ترین روش های تهیه پرسونای مشتری این است که بتوانید با او مصاحبه داشته باشید. افرادی که با آن سر و کار داشته اید و می دانید مشتری های ثابت شما در این حوزه هستند. این افراد می تواند دیدگاه خود را به شما انتقال دهند. آن هایی که از خرید خود راضی بوده اند و آن هایی که از خرید خود ناراضی بوده اند می توانند اطلاعات خوبی را برای شما ارائه نمایند. 

2_ پرسشنامه

یکی دیگر از ابزار هایی که در پرسونای مشتری دارای اهمیت است طرح یک پرسشنامه است. شما می توانید سوالات مهم خود را در آن بنویسید و برای خریداران آنلاین یا مخاطبین خود بفرستید و از آن ها بخواهید که این سوالات را برای پرسونای مشتری جواب بدهند.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن گردشگری با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

3_ دسترسی به شبکه اجتماعی

امروزه صفحات مجازی بسیار داغ شده است و می توانید در این زمینه بسیار مخاطبین و ایده ها و نظراتشان را مورد توجه قرار دهید. بحث صفحات مجازی بسیار گسترده است و اگر کسب و کاری در صفحات مجازی ایجاد کرده اید می توانید به خوبی آن را ملاحظه کنید.

4_ از گوگل آنالیستیکس و سرچ کنسول استفاده کنید

یکی دیگر از عواملی که می تواند  زمینه پرسونای مشتری به شما کمک کند گوگل آنالیتیکس است. در این زمینه می توانید با سلیقه مخاطب خود آشنا گردید. این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید نشان دهید که کاربران به چه صفحاتی از سایت شما بیشتر گرایش داشته اند و کدام از موارد را بیشتر پسندیده اند. شما با دانستن این موضوع می توانید تمرکز خود را بر روی آن بگذارید و کسب و کار خود را بیشتر از قبل کنید. بازاریابی محتوایی را فراموش نکنید که در صورت دانش این موضوع می توانید به بهترین برنامه ریزی و کسب درآمد برسید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن شرکت تولیدی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

ترفندهای مدیریت آنلاین کسب و کارها
ادامه مطلب

همچنین لازم به ذکر است که با سرچ کنسول می توانید ایرادات سایت خود را ببینید و بهتر بتوانید سایت خود را مدیریت کنید. این مسئله به شما کمک می کند تا بتوانید به هر صفحه ای از سایت خود را که چه کلمات ورودی دارد و چه میزان کلیکی در آن صورت گرفته است را ببینید. این دو ابزار می توانند برای شما مانند عصایی در دستتان باشند تا بتوانید بهتر پرسونای مشتری خود را بشناسید. چرا که هر دو ابزار می توانند به شما اطلاعات خوبی را ارائه کنند و شما با استفاده از آن می توانید بهترین روش و ایده های جذب مخاطب را داشته باشید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن فروشگاه مواد غذایی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

5_ استفاده از کوکی ها

می توانید با استفاده از کوکی ها، از ابزار هایی کمک بگیرید که بر روی وب سایت شما وجود دارد و در نهایت می توانید به پرسونای مشتری خود پی ببرید.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه