برای نوشتن بیزینس پلن ، از کجا شروع کنیم؟

شروع نوشتن بیزینس پلن

برای شروع نوشتن بیزینس پلن باید بدانیم که ، بیزینس پلن یا یک طرح شغلی یکی از کارهایی است که معمولا کسانی که وارد یک شغل و حرفه میشوند به آن توجه می کند. اما گاهی نیز دیده شده که افرادی بدون طرح شغلی و نوشتن بیزینس پلن توانسته اند با توجه به تجربیات و عوامل دیگر در کار خود تا اندازه ای موفق شوند. اما این بدین معنی نیست که هیچگاه این افراد با مشکل و شکست روبرو نخواهند شد.

بیزینس پلن  و عملکرد و کارایی آن

بیزینس پلن به عنوان یک راهنما و یک نقشه راه کلی می تواند شما را در جریان و روند شغلی هدایت کند و بسیاری از مسائلی که هنوز برای شما پیش نیامده را مورد بررسی قرار داده و از برزو احتمالی آنها بکاهد و یا حد اقل به شما این آمادگی را بدهد تا بتوانید با مشکل به وجود آمده چطور برخورد کنید و آن را به درستی حل کنید.

تمامی مراحلی که برای طراحی  بیزینس پلن در نظر گرفته می شود از ملزومات است و هر کدام نقش تعیین کننده ای در عملکرد شغلی شما دارد، اما قبل از هر چیز باید برای شروع نوشتن بیزینس پلن ،  سرمایه ای که قصد دارید برای آن صرف کنید را بنویسید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن بازاریابی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

 در شروع نوشتن بیزینس پلن باید بدانیم که ، داشتن یک مدل سیستماتیک از طرف شما و ارائه آن به بانک ها و موسسات مالی امری ضروری است. بنابراین شما باید بدانید می خواهید چه کاری را شروع کنید و کاری که می خواهید به انجام برسانید به چه میزان سرمایه نیاز دارد.

در واقع بیزینس پلن یک ابزار مدیریتی است که در تمام دنیا به آن توجه می شود. بیزینس پلن به شما می گوید که شما به عنوان یک کارافرینچه چیز هیی در ذهن دارید و چگونه باید آنها را به مرحله اجرا درآورید و همچنین از همه مهمتر چگونه با خطرات احتمالی که بیزینس شما را تهدید می کند مقابله و در صدد حل مشکلات و مسائل برآیید.

آشنایی با الگوی طراحی کسب و کار MAPIT چیست؟
ادامه مطلب

اگر قصد دارید بیزینس شما در مسیری روشن و رو به جلو با در نظر گرفتن تمام خطرات و ریسک ها به موفقیت برسد نوشتن یک بیزینس پلن موفق و روشن می تواند به شما کمک عمده ای کند.

شروع نوشتن بیزینس پلن

برای شروع نوشتن بیزینس پلن در ابتدا باید :

برای دریافت خدمات طراحی و مشاوره طرح توجیهی احداث باغ تالار با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

  • طرحتان ساده و نظام مند باشد ، سادگی در نوشتن این طرح باید طوری باشد که هر کس آن را می خواد بتواند درک روشنی از آن داشته باشد. در قدم اول نوشتن بیزینس پلن باید کسب و کار خود را به درستی معرفی کنید، یعنی علاوه بر معرفی کسب و کار شرایط کنونی و موضع گیری هایی که در آینده در شغل خود را دارید مطرح کنید.

شروع نوشتن بیزینس پلن  از جمله مراحل مهم :

  • نگارش بیزینس پلن
  • شناخت مخاطب یکی از مسائلی است که باید در نگارش بیزینس پلن به آن توجه شود.

در شروع نوشتن بیزینس پلن باید بدانید که ، شما باید بدانید که مخاطب شما کیست و علایق آن را مورد بررسی قرار دهید. در نظر گرفتن و سخن گفتن از ایده ها و انتقال آن به مخاطب بسیار مورد اهمیت است.

متاسفانه بسیاری از افرادی که به دنبال نوشتن بیزینس پلن هستند تنها هدفشان جلب اعتماد و رضایت سرمایه گذاران و وام دهندگان می باشد، در صورتی که این تفکر بسیار اشتباه است.

برای دریافت خدمات طراحی و مشاوره طرح توجیهی احداث کلینیک پوست و زیبایی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

  • داشتن یک ایده عملیاتی و منطقی اولین کاری است که کارآفرین در شروع نوشتن بیزینس پلن  باید در نظر داشته باشد.
  • تمام سرمایه فرد چه مالی و چه زمانی همه در جهت طرح نوشته شده باید پیش برود، بنا براین اعتقاد داشتن به طرحی که نوشته شده سبب میشود تا فرد کارآفرین به طور اصولی به امر بیزینس خود بپردازد.
ریسک در طرح کسب و کار
ادامه مطلب

علت نوشتن بیزینس پلن

بیزینس پلن به عنوان نقشه اس که می تواند یک شروع و ادامه تجارت موفق را برای شما به همراه داشته باشد. در واقع شما با نوشتن یک بیزینس پلن تمام کار ها و ریسک ها و اتفاقاتی که قرار است در واقعیت برای شما پیش بیاید را بر روی کاغذ می آورد و می تواند به شما این تصویر را تداعی کند که آیا شما با در نظر گرفتن تمامی کاستی ها و ایده ها می توانید مسیری درست را جهت سودآوری داشته باشید یا نه.

این کار می تواند تا انداز زیادی از اتلاف وقت شما بکاهد. با توجه به توضیحاتی که مطرح شد معرفی بیزینس و کسب و کار برای مخاطب در درجه اول اهمیت دارد ودر شروع نوشتن بیزینس پلن هر چه این معرفی با تبحر بیشتری انجام و نوشته شود می تواند مخاطب را بیشتر جذب بیزینس شما کند.

در شروع نوشتن بیزینس پلن باید به شرح مالی بپردازید یعنی بتوانید به درستی و یا حدودا به آنچه که در سال آینده در پیش روی شماست چشم اندازی داشته باشید. بنابراین پیش بینی های مالی از جمله مسائل مهم مربوط به نوشتن بیزینس پلن می باشد که در قدم های ابتدایی باید به آن توجه داشته باشد. ا

گر بخواهیم بگوییم که برای نوشتن بیزینس پلن باید از کجا شروع کنیم باید گفت پیدا کردن نقشه راه از مهم ترین مراحلی است که درجه اهمیت بالایی دارد. در واقع نقشه راه میتواند نقطه مطلوب را به شما نشان دهد.

برای دریافت خدمات طراحی و مشاوره طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

طوفان فکری و اهمیت آن در راه اندازی کسب و کارها
ادامه مطلب

شما با نوشتن مسیر مناسب برای رسیدن به نقطه مطلوب می توانید کار خود را شروع کنید. این سند می تواند اهداف بیزینس را مشخص کند و راه های رسیدن به آن را برای ما روشن سازد. طرح تجاری و یا بیزینس پلن با مطالعه و در نظر گرفتن موقعیت شرکت از لحاظ مالی و عملیاتی می تواند یک راه مکتوب و عالی را پیش روی ما بگذارد. با این تفاسیر نقشه راه یکی از مهم ترین قسمت ها ی بیزینس پلن است که می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم با دیدی باز تر ایده های خود را به مرحله اجرا درآورده و سرمایه خود را با پیش بینی بسیاری ار چالش ها در مسیر بیزینس به کار بگیریم تا در این راه با شکست مواجه نشویم.

البته شکست همیشه به معنای نابودی نیست گاهی برخی از شکست ها درسی روشن به افرادی است که در راه کارآفرینی قدم برمی دارند. با نوشتن بیزینس پلن می توانیم بسیاری از شکست ها را پیش بینی کرده و از وقوع آنها جلوگیری کنیم و یا اینکه بدانیم در زمان وقوع آن چطور برخورد کنیم ا بتوانیم آن را جبران کنیم.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه