وفاداری مشتری و روش های ایجاد آن

یکی از مهمترین ارکان هر کسب و کاری، مشتریان می باشد. وجود مشتری منجر به ادامه دار شدن فعالیت کاری شما می گردد. همچنین این مشتریان هستند که به شما سود می رساند و درآمد شما از طریق آنان تامین می گردد. بنابراین داشتن مشتری کمک شایانی به پیشرفت شغلی شما می کند. حال تصور کنید که اگر مشتریان وفاداری داشته باشید که صرفاً از شما خرید کنند، تا چه حد به شما کمک خواهد کرد؟ برای این امر نیاز است که شما وفاداری مشتری را نسبت به کسب و کار خود به وجود آورید. بلیط بیزینس قصد دارد که وفاداری مشتری و روش های ایجاد آن را برای شما بیان نماید.

برای دریافت خدمات نوشتن طرح توجیهی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

وفاداری مشتری چیست؟

وفاداری مشتری یک رابطه احساسی پایدار به واسطه عوامل گوناگون بین مشتری و سازمان است که میزان تمایلات مشتری به ارتباط مکرر با سازمان در مقابل دیگر رقبا را نشان می­‌دهد. وفاداری مشتری معیاری برای سنجش احتمال خرید مجدد مشتری از یک شرکت یا برند است. این نتیجه رضایت مشتری، تجربیات مثبت مشتری و ارزش کلی کالاها یا خدماتی است که از یک کسب‌وکار دریافت می‌کند.

  قطعا در بازارهای انحصاری تکرار در خرید نمی­‌تواند نشان‌گر وفاداری مشتری باشد. پس مشتری وفادار ویژگی‌هایی فراتر از خرید مکرر دارد. هر چند قطعا هنوز هم تکرار خرید عامل مهمی است. هنگامی که مشتری به یک برند خاص وفادار باشد، به راحتی تحت تأثیر در دسترس بودن یا قیمت‌گذاری رقبا قرار نمی‌گیرد. آن ها مایلند تا بابت همان محصول یا خدمات با کیفیتی که با آن آشنا هستند و دوست دارند، پول بیشتری بپردازند.

6 معیار تشخیص مشتری وفادار

مشتری وفادار ویژگی هایی دارد که به وسیله آن ها می توان مشتری وفادار را تشخیص داد که این معیارها را در ادامه عنوان کرده ایم:

 به طور فعال برای تامین‌کنندگان یا فروشندگان مختلف جستجو نمی‌کنند؛

 تمایل بیشتری به ارجاع یک برند به خانواده و دوستان خود دارند؛

 پذیرای شرکت‌های رقیب نیستند؛

هنگام بروز مشکلات بیشتر درک می‌کنند و برای رفع آن ها به کسب‌وکار اعتماد می‌کنند؛

 در مورد اینکه چگونه یک برند می‌تواند محصولات یا خدمات خود را بهبود بخشد، بازخورد ارائه می‌دهند؛

 تا زمانی که نیاز باشد، آن ها به خرید از یک کسب‌وکار ادامه می‌دهند.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن فروشگاه اینترنتی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

بیزینس پلن برای مهاجرت به انگلستان
ادامه مطلب

روش های مختلف ایجاد وفاداری مشتری

روش های ایجاد مشتری وفادار

ایجاد حداقل یک دلیل برای وفادار بودن

 قطعا مشتری به دنبال دلیلی است که به شما وفادار بماند. این دلیل را شما متناسب با کسب و کارتان باید مشخص کنید، ارائه تخفیف، قیمت مناسب همیشگی، هدیه دادن و… از جمله مواردی است که می‌تواند باعث وفاداری مشتری به کسب و کار شما شود.

ایجاد پل‌های ارتباطی با مشتریان

 ارتباط پیوسته با مشتریان یکی از مواردی است که می‌تواند مشتری را به کسب‌وکار شما وفادار کند. وب سایت، پیامک‌های منظم، ایمیل و بسیاری راه‌های دیگر از جمله مواردی است که می‌تواند به عنوان یک پل ارتباطی بین شما و مشتری باشد و او را در جریان اتفاقات برند و کسب و شما قرار دهد.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن دانشجویی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

 از طریق مخاطبین

 حتما شما هم تجربه کرده‌اید که بعد از برخی از خرید‌ها یا دریافت برخی از خدمات، یک نفر با شما تماس می‌گیرد و اطلاعاتی را در مورد میزان رضایت شما از خدمات‌رسانی آن شرکت جویا می‌شود، قطعا شما بعد از این تماس احساس رضایت می‌کنید و خوشحال هستید که به شما توجه ویژه‌ای داشته‌اند. استفاده از نظر مخاطبان و مشتریان نه‌ تنها باعث پایش عملکرد کسب‌وکارتان می‌شود، بلکه کمک می‌کند که مخاطب احساس نزدیکی زیادی با برند داشته باشد.

 خدمت و محصول باکیفیت

 مهم‌ترین موضوع در روند وفادارسازی مشتری ارائه خدمات با کیفیت است. تفاوتی ندارد که شما یک محصول را می‌فروشید یا خدمات خاصی ارائه می‌دهید، در هر صورت باید سعی کنید باکیفیت‌ترین خدمات و محصولات را به مشتریان‌تان ارائه دهید. اگر تمامی موارد دیگر را هم انجام دهید، اما خدمات و محصولات شما از کیفیت لازم برخوردار نباشد، قطعا به نتیجه دلخواهتان نمی‌رسید و نمی‌توانید مشتری را به کسب‌وکارتان وفادار کنید.

برای دریافت خدمات نوشتن بیزینس پلن بازاریابی با مشاوره کارشناسان خبره، کلیک کنید.

بیزینس پلن استارتاپ
ادامه مطلب

وفاداری مشتری و رونق دادن کسب و کارها

وفادار کردن مشتریان و همچنین روش های ایجاد این وفاداری بسیار حائز اهمیت است و لزوم داشتن یک کسب و کار موفق، توجه به این نکات می باشد. به همین دلیل الیت بیزینس در این مقاله وفاداری به مشتری و چهار عامل مهم ایجاد آن را برای شما بیان کرده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره از متخصصان این شرکت، به سایت الیت بیزینس مراجعه نمایید.

WhatsApp
Telegram
Email
LinkedIn
Print
Facebook
Twitter
Pinterest
Skype

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه