بوم تابلو پیشرفت

بوم تابلوی پیشرفت

بوم تابلو پیشرفت برای چیست؟

بوم تابلو پیشرفت ابزاری است برای درک فرضیاتی که از کسب و کار و استرلتژی بازاریابی بوجود می‌آیند ( برای مثال حین استفاده از دیگر بوم‌های استراتژی) هم چنین ابزاری است برای بررسی پیشرفت و اعتبار بخشیدن به این فرضیات.

چرا تابلوی پیشرفت اهمیت دارد؟

همیشه حین توسعه استراتژی کسب و کار و بازاریابی فرضیاتی بوجود می‌آیند. از دست دادن رد داده‌های معتبر و فرضیه‌ای که مستلزم بررسی بیشتر است می‌تواند به سادگی رخ دهد. تابلوی پیشرفت نه تنها برای ثبت و دنبال کردن این فرضیات روشی ساده است بلکه باعث می‌شود شما در جریان فرآیندی که با آن به فرضیات اعتبار می‌بخشید باشید.

چگونه از تابلوی پیشرفت استفاده می‌شود؟

بوم تابلو پیشرفت باید جایی نصب شود که در معرض دید آن دسته از اعضای تیم که روی آن کار می‌کنند باشد. در برگه ‌هایA1یا A2 از آن پرینت بگیرید، از برگه‌های یادداشت چسبی برای یادداشت کردن ایده‌هایتان استفاده کنید یا افکارتان را به‌صورت طرح روی کاغذ بیاورید. هر چیزی که فکر می‌کنید برای تیم‌تان بهترین است. هم‌چنین می‌توانید از قالب گوگل اسلاید برای پیاده‌کردن ایده‌ها روی یک صفحه نمایش بزرگ استفاده کنید.

گام به گام

  1. فرضیه کسب و کار

هر فرض یا ابهام و عدم قطعیت که شناسایی شده است را به عنوان فرضیه در اولین ردیف بنویسید.

  1. آزمون: پشتوانه

برای اعتبار بخشیدن یا رد کردن هر فرضیه آزمونی طراحی کنید و آنها را در ردیف پشتوانه ذخیره کنید تا زمانی‌که آمادگی بسط و توسعه آنها را داشته باشید.  

  1. آزمون: ساخت

ساخت اولین مرحله از سه مرحله اعتبتر بخشیدن یا رد کردن فرضیه است. بسته به آزمونی که طراحی کرده‌اید، مرحله ساخت می‌تواند به عنوان مثال شامل ایجاد یک بررسی رفتار مشتری برای کسب بینش ایجاد یک صفحه وبی هدف برای درک سنجش بازدید کننده وب، یک آزمون چند متغیری یا انجام یک تحقیق باشد.

  1. آزمون: سنجش

هنگامیکه آزمون‌ها ساخته شدند وارد مرحله سنجش می‌شوید. مرحله‌ای که ایده‌های جدید میتوانید کسب کنید.

  1. آزمون: یادگیری

وقتی به اندازه کافی داده جمع‌آوری کردید می‌توانید تحلیل را شروع کنید و بینش ها را شناسایی کنید. تحلیل‌ها میتواند سه پیامد ممکن داشته باشد:

نامعلوم= نیاز به آزمون بیشتر

معتبر= پیشرفت

نامعتبر= تکرار و بازبینی فرضیه

  1. پیشرفت

از ردیف پیشرفت می‌توانید برای تعریف اینکه پیشرفت در یک پروژه مشخص چه معنایی برای شما دارد استفاده کنید، هم چنین از آن می‌توانید برای اضافه کردن شاخص‌ها یا متریک‌ها به شکل معیارهای معتبر استفاده کنید.

چک لیست

  • شما باید در ابتدا عدم تحقق پذیری فرضیه را هدف قرار دهید و سپس با استفاده از آزمون‌هایی که طراحی کرده‌اید ببینید آیا فرضیه درست از آب در می‌آید یا خیر. از سوی دیگر آزمون‌های طراحی شده برای اعتبار بخشیدن به فرضیه‌ها می‌توانند منجر به محدود شدن پارامترهای آزمون شوند.

گام‌های بعدی

  • همه استراتژی‌های کسب و کار و بازاریابی و تجربه‌های نو را در تابلوی پیشرفت به وضوح توضیح دهید.
بوم استراتژی برند

استراتژی برند یک ابزار یک صفحه ای است که به توسعه  بیانیه ساختاری، مشهود و مرتبط جایگاه‌یابی برند، عصاره برند و شخصیت برای کسب و کار است که این موارد را با ارزش‌ها و پیام‌های اصلی شرکت ادغام می‌کند.

بوم چشم انداز ۵ گام جسورانه

این بوم به شما کمک می‌کند تا چشم انداز کسب و کار و مراحل رسیدن به آن را طراحی کنید. تیم شما قادر خواهد بود چیزی که از چشم انداز شما حمایت می‌کند، چیزی که آن را به چالش می‌کشد و فرصت‌هایی که با کار بر روی چشم‌انداز ایجاد می‌شوند مشخص کند.

بوم پرسونا مشتری

بوم پرسونا مشتری این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به بخش مشتری یک تصویر و یک نام بدهید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا به دنیای مشتری پا بگذارید و مهم‌ترین نیازها و خواسته‌هایشان را بشناسید. از آن برای تدوین پروفایلی از هر بخش اصلی مشتریانتان استفاده کنید

بوم سفر مشتری

این بوم ‌به کسب و کار کمک می‌کند تا نیازهای مشتری را شناسایی کند و نیازهای متغیر مشتری را در هر لحظه حساس از این سفر تعریف کند. از این رو کسب و کارها می‌توانند تشخیص دهند که بهترین راه برای ارتباط و پشتیبانی مشتریانشان در این سفر چیست؟

بوم ارزش پیشنهادی
بوم ارزش پیشنهادی

بوم ارزش پیشنهادی روشی ساده برای درک بهتر نیازهای مشتریان و طراحی محصولات و خدمات مورد نیازشان است. به تنهایی کاربرد خوبی دارد اما برای بکارگیری همراه با بوم الگوی کسب و کار و هم چنین دیگر ابزارهای استراتژی کسب و کار و بازاریابی طراحی شده است.

بوم نقشه محیط

بوم نقشه محیط  به شما و تیم‌تان کمک می‌کند تا تفکر خود را فراسوی مرزهای محصول، خدمات و سازمان خود گسترش دهید و گفتگوی عمیق‌تری راجع به اینکه در دنیای اطرافتان چه می‌گذرد و تغییراتی که در جریان است چه تاثیری بر کسب و کار شما در آینده خواهد داشت، داشته باشید.

بوم مدل کسب و کار

از بوم برای توصیف، طراحی، به چالش کشیدن و مبنا قرار دادن مدل کسب و کار استفاده می‌شود. از بوم مدل کسب و کار برای کشف بینش‌ها در خصوص مشتری، اینکه ارزش پیشنهادی چه چیزی را و از چه کانالی پیشنهاد می‌کند، و اینکه شرکت شما چگونه کسب درآمد می‌کند استفاده می شود

بوم داستان سرایی
بوم داستان سرایی

بوم داستان سرایی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بطور جمعی داستان‌های عالی طراحی کنید که با نیاز مخاطبان شما همخوانی داشته باشند. با استفاده از عناصر بصری، جالب توجه، قابل درک، کنترل شده و الهام بخش.

بوم تابلوی پیشرفت

بوم تابلوی پیشرفت ابزاری است برای درک فرضیاتی که از کسب و کار و استرلتژی بازاریابی بوجود می‌آیند، برای مثال حین استفاده از دیگر بوم‌های استراتژی. هم چنین ابزاری است برای بررسی پیشرفت و اعتبار بخشیدن به این فرضیات.